Rejestracja Zapomniałeś hasła

Ochotnicza Straż Pożarna w Garwolinie

Aktualności

Wypadek na drodze krajowej nr 17.

Opublikowane przez na mar 23, 2015 w Aktualności, Zdarzenia | 0 komentarzy

Wypadek na drodze krajowej nr 17.

W poniedziałek, 23 marca 2015 roku w godzinach porannych zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na DK nr 17 w miejscowości Józefów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano wypadek z udziałem dwóch pojazdów: osobowe Mitsubishi i Volkswagen – bus.

(więcej…)

Ćwiczenia z ratownictwa technicznego.

Opublikowane przez na lut 22, 2015 w Aktualności | 1 komentarz

Ćwiczenia z ratownictwa technicznego.

 W dniu 21 Lutego 2015 roku jednostka OSP Garwolin zorganizowała ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego. Odbyły się one na Auto-Złomie w miejscowości Lipówki. (więcej…)

23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Opublikowane przez na sty 13, 2015 w Aktualności | 0 komentarzy

23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11 stycznia 2015 roku jednostka OSP Garwolin brała udział w 23 finale Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy. (więcej…)

Ćwiczenia – pożar samochodu.

Opublikowane przez na cze 5, 2014 w Aktualności | 0 komentarzy

Ćwiczenia – pożar samochodu.

31 maja 2014r. na placu OSP Garwolin odbyły się pierwsze ćwiczenia z cyklu letniego szkolenia ochotników. Rozpoczęły się krótkim wstępem teoretycznym, po czym strażacy przeszli do działań praktycznych.

(więcej…)

Kalendarz OSP Garwolin na 2014 rok.

Opublikowane przez na wrz 30, 2013 w Aktualności | 0 komentarzy

Kalendarz OSP Garwolin na 2014 rok.

Pod koniec 2013 roku ukaże się kalendarz, w którym znajdą się zdjęcia ochotników z naszej jednostki. Strażacy pochwalą się na nich swoimi umiejętnościami, sprzętem oraz pasją do straży pożarnej. (więcej…)

Ćwiczenia na jeziorze „Mamucim”

Opublikowane przez na wrz 9, 2013 w Aktualności | 0 komentarzy

Ćwiczenia na jeziorze „Mamucim”

W wakacyjną sobotę, 27 lipca br., kiedy termometry pokazywały 30 stopni C, ćwiczyliśmy na jeziorze „Mamucim” ratowanie tonącej osoby, holowanie jej do brzegu i rzucanie do celu rzutką ratowniczą.

W 2013 roku z dofinansowania komendanta głównego dla jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego zakupiliśmy 25-metrową rzutkę ratowniczą , linę ratowniczą o długości 100 metrów i dwie kamizelki ratunkowe – asekuracyjne do ratownictwa wodnego. (więcej…)

Działania gaśnicze w budynkach wielorodzinnych-blokach

Opublikowane przez na wrz 5, 2013 w Aktualności | 0 komentarzy

Działania gaśnicze w budynkach wielorodzinnych-blokach

20 kwietnia br. w naszej OSP odbyły się ćwiczenia pt.: „ Działania gaśnicze w budynkach wielorodzinnych-blokach”. W wyniku współpracy ze spółdzielnią mieszkaniową w Garwolinie uzyskaliśmy pozwolenie na przeprowadzenie ćwiczeń, za co bardzo dziękujemy.

 

Rozwijanie linii gaśniczej i ewakuacja poszkodowanego z kondygnacji powyżej poziomu gruntu były głównymi zagadnieniami tej zbiórki. Każdy ratownik mógł przećwiczyć sprawianie linii wężowej z kasetonu, jak również z kręgu po klatce schodowej. Druhowie i druhny mogli sprawdzić swoje umiejętności i wydolność fizyczną przy ewakuacji poszkodowanego na desce ortopedycznej z wyższych kondygnacji. Podczas ćwiczeń sprawdzaliśmy również umiejętności dowodzenia i łączności w akcjach ratowniczo-
gaśniczych. (więcej…)

Ćwiczenia z podstaw ratownictwa wysokościowego.

Opublikowane przez na maj 9, 2013 w Aktualności | 0 komentarzy

Ćwiczenia z podstaw ratownictwa wysokościowego.

 

 Nasi strażacy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności z tematyki ratownictwa wysokościowego w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Garwolinie. Szkolenie odbyło się 17 sierpnia br. na tzw. wspinalni, która imituje blok mieszkalny trzykondygnacyjny.

W sobotnie południe kilku strażaków z naszej jednostki mogło nauczyć się podstawowych rodzajów węzłów stosowanych w Państwowej Straży Pożarnej oraz spróbować zjazdu z poszczególnych pięter na linie. Szkolenie rozpoczęło się chwilą wstępu, na którym zostały przedstawione zasady bezpieczeństwa podczas pracy na wysokości.

(więcej…)